مسجد-وهیئت سرابی های مقیم مرکز (جوادیه)
همانا قیام من برای اصلاح امّت جدم بود و هدف مهم من امر به معروف و نهی از منکر است.امام حسین (ع)

مرتبه
تاریخ : جمعه 7 خرداد 1395
[http://www.aparat.com/v/9egkH]


ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : شنبه 8 خرداد 1395


ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : شنبه 8 خرداد 1395


ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : شنبه 8 خرداد 1395


ارسال توسط حیدر امیرپور

زمان دریافت خبر : جمعه 07 خرداد 1395 ساعت 10:17

گروه دانشگاه: عضو هیئت علمی دانشکده تفسیر و معارف قرآن با بیان اینکه رشته تفسیر تطبیقی باید بتواند باعث تقریب ادیان و مذاهب در مسائل خطیری به ویژه توحید، نبوت و معاد باشد، گفت: باید بتوان از طریق پژوهش مقارنه ای به حقیقت ادیان و رسالت انبیای الهی و کتب آسمانی نزدیک شد.

علیرضا کاوند، عضو هیئت علمی دانشکده تفسیر و معارف قرآن کریم در گفت وگو با خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) ، در رابطه با پیشینه رشته تفسیر تطبیقی در ایران، گفت: این رشته حدود 10 سال است که در مراکز حوزوی و دانشگاهی ایران مطرح است و در نیم دهه اخیر، رشد قابل توجهی از حیث راه اندازی و حتی فارغ التحصیلی دانشجویانش داشته است. این رشته در فضایی تولد و رشد یافته که رشته علوم قرآن و حدیث با سابقه ای حدود 50 سال، به عنوان پشتوانه ای محکم برای آن قلمداد می شود. وی در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر این رشته در کدام دانشگاه ها تدریس می شود، بیان کرد: در حال حاضر دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم (دانشکده تفسیر و معارف قرآن کریم قم)، جامعةالمصطفی العالمیة، دانشگاه یزد، مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران (مرکز تربیت مدرس حضرت صدیقه کبری(س) قم، مدرسه علمیه معصومیه قم، مدرسه علمیه فاطمة الزهرا اصفهان و مدرسه علمیه رفیعةالمصطفی تهران) دارای مقطع دکترا با سطح چهار رشته تفسیر تطبیقی هستند. این موارد را بنده اطلاع دارم؛ بعید نیست مراکز دانشگاهی و حوزوی دیگری در حال اخذ مجوز یا راه اندازی این رشته باشند. عضو هیئت علمی دانشکده تفسیر و معارف قرآن کریم در پاسخ به این سؤال که منظور از تطبیق در این رشته چیست؟، گفت: درباره منظور از تطبیق در این رشته دو نظر وجود دارد؛ برخی معتقدند تفسیر تطبیقی که به عنوان رشته ای تخصصی در بستر رشته علوم قرآن و حدیث ایجاد شده، در واقع تطبیق مباحث تفسیری و آراء و افکار مفسران و پژوهشگران حوزه تفسیر و علوم قرآن است که پارادایم تفسیری آن در چارچوب عقاید و افکار دو مذهب شیعه و اهل تسنن قابل تشریح و تبیین است. برخی دیگر با رد انحصار تفسیر تطبیقی در دین اسلام و بیان تفاسیر مسلمانان (اعم از شیعه و اهل سنّت) معتقدند که لزوماً در تفسیر تطبیقی هدف مفسر ایجاد تطبیق و یا بررسی میان مباحث و آراء و اندیشه های تفسیری و تأویلی درون دینی اسلامی نیست بلکه مباحث مطرح در قرآن کریم را می توان از منظر دیگر ادیان مورد بحث و بررسی قرار ...ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : شنبه 8 خرداد 1395
زمان دریافت خبر : جمعه 07 خرداد 1395 ساعت 14:40

انتشار تصویری از جوانی استاد «شعیشع»

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) ، تصویری از دوران جوانی قاری بنام مصریابوالعینین شعیشع منتشر شد. ابوالعینین شعیشع در سال ۱۳۴۳هـ. ق در مصر علیابه دنیا آمد. او به روش استاد کل قرائات و نابغه زمان، مرحوم محمد رفعت به تلاوت می پرداخت. به همین سبب از مشاهیر عصر خود به شمار می رفت و همواره مشتاقان قرآن کریم از قرائتش بهره می گرفتند. وی قرائت قرآن را در رادیو قاهره برای اولین بار در سن هفده سالگی در ۱۳۶۰ هـ. ق آغاز کرد. وی در تاریخ ۲ تیر ۱۳۸۹ در سن ۸۹ سالگی درگذشت.
ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : شنبه 8 خرداد 1395

تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۰
حداقل یک آیه در روز/ 7خرداد 95/
همانا وفا همراه با صداقت است، و هیچ سپرى را اطمینان‌بخش‌تر از وفا نمی‌شناسم. و آن كه مى ‏داند که عاقبت به کجا برمی گردد، مکر و غدر نمی‌کند. ما در روزگارى بسر مى‏ بریم كه بیشتر مردم آن مکار بودن را زیركى دانند، و نادانان حیله‌گری را خوش‌فکری قلمداد می‌کنند. چرا چنین‌اند؟ خدا بکشدشان.
و خداوند مانع به نتیجه رسیدن اعمال کافران شدگروه دین و اندیشه: حجت الاسلام دکتر سوزنچی از اساتید دانشگاه، هر روز یک آیه قران را با ترجمه و چند حدیث تفسیری و چند نکته در تدبر آن آیه منتشر می کند. بولتن نیوز نیز در راستای ترویج چنین اقدامات ارزشی این سلسله مطالب را به صورت روزانه منتشر خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار بولتن نیوز، در مطلب روز 6خرداد به آیه 22 سوره نوح پرداخته شده و در آن آمده است:

وَ مَكَرُوا مَكْراً كُبَّارا


ادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : جمعه 7 خرداد 1395


ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : جمعه 7 خرداد 1395


ارسال توسط حیدر امیرپور
زمان دریافت خبر : جمعه 07 خرداد 1395 ساعت 5:18

رضا یاوری، مدیر مؤسسه قرآنی تسنیم لنجان اصفهان در گفت و گو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) با اعلام این خبر گفت: ثبت نام دوره آموزش قرآن کریم، ترم تابستاندر مؤسسه تسنیم لنجان استان اصفهان، آغاز شد. وی ادامه داد: این مؤسسه به منظور پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان و بزرگسالان، همانند سال های گذشته اقدام به برپایی دوره های آموزشی قرآن در رشته های مختلف کرده است. یاوری با اشاره به عناوین رشته های قرآنی بیان کرد: این دوره از ترم تابستان در رشته هایی مانند روخوانی، روان خوانی، حفظ قرآن، تجوید، مفاهیم و فصیح خوانی و همچنین خلاقیت، نقاشی و زبان انگلیسی از ابتدای تیرماه شروع خواهد شد. وی افزود: ثبت نام این دوره تا 25 خردادماه ادامه دارد که علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام به آدرس لنجان، زرین شهر، خیابان ملاصدرا، خیابان ایثارگران، مسجد امام موسی کاظم(ع) مراجعه کنند.ارسال توسط حیدر امیرپور
زمان دریافت خبر : جمعه 07 خرداد 1395 ساعت 5:18

گروه مؤسسات قرآنی مردم نهاد: ثبت نام دوره های آموزشی تدبر در قرآن و سیره ویژه ماه مبارک رمضان از سوی مؤسسه تدبر در قرآن و سیره اهل بیت(ع) مشهد آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)، مؤسسه تدبر در قرآن و سیره با هدف آشنایی و انس با قرآن و سیره اهل بیت(ع) دوره های آموزشی را ویژه عموم بانوان علاقه مند برگزار می کند. ثبت نام این دوره از آموزش های تدبر در قرآن از هفته گذشته آغاز و تا 17 خرداد ماه ادامه خواهد داشت و طول برگزاری دوره، یک ماه (3جلسه در هفته) است. بنابراین گزارش، شروع دوره ها از 18 خردادماه خواهد بود و در پایان دوره به فراگیران، گواهینامه رسمی اعطاء خواهد شد. گفتنی است؛ افراد می توانند جهت ثبت نام به مؤسسه تدبر در قرآن و سیره مشهد واقع در میدان ده دی، خیابان رازی غربی، نبش رازی 8 از ساعت 8 تا 13 مراجعه کنند و یا از طریق وبگاه اینترنتی به آدرس http://www.mftqs.com اقدام کنند و همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 4-38580222 داخلی 4 تماس بگیرند.ارسال توسط حیدر امیرپور
زمان دریافت خبر : جمعه 07 خرداد 1395 ساعت 5:18

گروه مؤسسات قرآنی مردم نهاد: گردهمایی فعالان قرآنی لرستان به همراه آئین تجلیل از خادمان قرآن استان، 10 خردادماه برگزار می شود.

حجت الاسلام مهدی امیدیان، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی ـ مردمی لرستان در گفت وگو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)، با اشاره به تشکیل نشست سه جانبهاتحادیه با حضور منصور احمدی، مسئول دفتر امور قرآن و عترت ارشاد اسلامی لرستان و محمد لروند، مسئول دارالقرآن اداره کل تبلیغات اسلامی استان گفت: این نشست به منظور هماهنگی برنامه های گردهمایی فعالان قرآنی و تجلیل از خادمان قرآن لرستان برگزار شد. وی با اشاره به اینکه گردهمایی فوق 10 خردادماه تشکیل می شود، عنوان کرد: این برنامه با حضور مهدی قره شیخلو، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم و حجت الاسلام کوششی، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی کشور ساعت 17 در سالنجهاد کشاورزی استان برپا می شود. امیدیان بیان کرد: در این همایش 400 نفر از فعالان قرآنی مؤسسات، خانه های قرآن، جلسات قرآن استان، مربیان قرآن و حافظان قرآن حضور خواهند داشت. وی تأکید کرد: در این مراسم قرار است از 60 نفر از حاضران در جلسه شامل 20 مدیر مؤسسه قرآنی، 10 مدیر خانه قرآن، 10 جلسه قرآن شاخص استان، 10 حافظ قرآن و 10 مربی قرآن تجلیل شود. مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی ـ مردمی لرستان اظهار کرد: تلاوت آغازین این مراسم که با اجرای مجیدی مهر است با قاری استانی مهدی پاپی همراه خواهد بود و در ادامه دو حافظ قرآن به ارائه محفوظاتشان می پردازند. امیدیان عنوان کرد: سخنرانی رئیس سازمان دارالقرآن الکریم، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی کشور و مدیرکل ارشاد و تبلیغات اسلامی استان از دیگر برنامه های درنظر گرفته شده برای این گردهمایی است. وی تصریح کرد: این جلسه به منظور بیان اهم فعالیت های قرآنی سال 95 در استقبال از ماه مبارک رمضان و با حضور مسئولان ارشد استانی و به منظور پاسداشت فعالیت های فاخر مؤسسات و خانه های قرآن انجام می شود.
ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 6 خرداد 1395


ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 6 خرداد 1395


ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 6 خرداد 1395


ارسال توسط حیدر امیرپور
(تعداد کل صفحات:207)      [1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [...]  

آرشیو مطالب
صفحات جانبی
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ