مسجد-وهیئت سرابی های مقیم مرکز (جوادیه)
همانا قیام من برای اصلاح امّت جدم بود و هدف مهم من امر به معروف و نهی از منکر است.امام حسین (ع)

[http://www.aparat.com/v/Gv4Y1]


ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 7 تیر 1395


ارسال توسط حیدر امیرپور
در لابلای منابع اهل تسنن فضایل امام علی علیه السلام بسیار زیاد به چشم می خورد که در این اینفو به بخشی از آنها اشاره می شود.
به گزارش بولتن نیوز،در لابلای منابع اهل تسنن فضایل امام علی علیه السلام بسیار زیاد به چشم می خورد که در این اینفو به بخشی از آنها اشاره می شود.


ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 7 تیر 1395
لی صفحه فرهنگی هنری آرشیو خبر
توصیه مطلب
۰
 
مراسم احیای شب بیست و یکم(قدر) در شهر کابل
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ سرطان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۴
شب قدر (بیست و یکم)، در فضای کاملاً معنوی و با حال هوای ویژه ی در مساجد و تکایای شهر کابل با حضور هزاران تن مسلمان شب زنده دار و مومنین خدا جو احیا شد.


ادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور
ویدئوهای خبری تی نیوز
زمان دریافت خبر : دوشنبه 07 تیر 1395 ساعت 11:55

کانون خبرنگاران نبأ: استاد حوزه علمیه نبی اکرم(ص) گفت: دریکی از پیامهای مقام معظم رهبری دیدم که12 رهنمود برای شب قدر دارند وچه زیباست که آنها را نصب العین خود قرار دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی اسماعیل پور، استاد حوزه علمیه نبی اکرم(ص) در گفت وگو با کانون خبرنگاران ایکنا ، نبأ ، قبل از پاسخ به پرسش های خبرنگار ایکنا پیرامون شب قدر سخن خود را با این شعر آغاز کرد: آمده ماه صیام سنجر سلطان رسید دست بشوی از طعام مائده جان رسید وی ادامه اداد: ماه مبارک رمضان ماهی است که باید سالکین إلی الله برمائده الهی نشسته و فضای جان خود را با آیات کتاب وحی عطر آگین سازند و آماده دیدار حضرت دوست گردند که خداوند متعال هم در این باره می فرماید: «الصوم لی وانا اجزی به» روزه از من و منم پاداش آن و برای روشن شدن مطلب در همین مورد شعری را قرائت کردند جزای روزه داران دیدن یار که بنشینند در ایوانت ای ماه امام جماعت مسجد حضرت ابوالفضل(ع) ستارخان اضافه کرد: اگر پاداش پارسایان روزه دار مقام قرب الهی است (که هست)در شب قدر باید ازخدا بخواهیم حجاب ها و پرده هایی که در پرتو گناه ایجاد شده و در افق جانمان سایه افکنده ومانع تابش نور خدا است برطرف شود. وی ادامه داد: به تعبیر پیامبر اکرم (ص) بهترین عمل عبادی در این ماه پرهیز از گناه است؛ چراپرهیز؟ زیرا گناهان چونان ابری تیره و تار فضای روح انسان را تاریک می سازد و نمی گذارد نور الهی در جان آدمی انعکاس یابد. حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل پور افزود: درشب قدر ازخداوند قرب و نزدیک شدن به مقام اسماء و صفات او را خواهان باشیم. استاد حوزه علمیه نبی اکرم(ص) در پاسخ به این پرسش که در شب قدر چه کار کنیم که اشک چشم داشته باشیم تشریح کرد: یکی ازموانعی که حالت عرفانی وشهود معنایی را از انسان سالک گرفته و نمی گذارد رقت قلب وخشوع روحی ایجاد شود وناچار اشک انسان سالک رامی گیرد گناه است کوشش کنیم از تمامی گناهان فاصله بگیریم. وی ادامه داد: جهت ایجاد خشوع قلبی باید به چند نکته توجه کنیم، ازگناهان دوری کرد و از غذای شبهه ناک پرهیز کنیم. توسل به امام حسین(ع) وتوجه به مصائب آن حضرت داشته باشیم و به یتیمان و نوازش کودکان یتیم وسرپرستی آنها توجه کنیم. اینترنت و شبکه های مجازی باعث ...ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 6 تیر 1395


ارسال توسط حیدر امیرپور
زمان دریافت خبر : یکشنبه 06 تیر 1395 ساعت 10:16

لزوم اعزام مبلغان قرآنی را بیش از پیش درک کردم
گروه فعالیت های قرآنی: مدیر گروه علوم قرآن و حدیث دانشگاه اصفهان که اخیراً به عنوان داور مسابقات قرآن در اتیوپی حضور داشته است با اشاره به اینکه در آنجا هیچ شناختی نسبت به ایران وجود نداشت و اگر هم اندک شناختی بود جنبه منفی داشت، گفت: این موضوع، لزوم اعزام مبلغان قرآنی و فرهنگی را یادآور می شود.

محمدرضا ستوده نیا، مدیر گروه علوم قرآن و حدیث دانشگاه اصفهان در گفت وگو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) با اشاره به حضور در کشور اتیوپی در هفته گذشته، برای داوری مسابقات قرآن در این کشور، گفت: هفته گذشته، مسابقات قرآن در کشور اتیوپی و به همت رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این کشور برگزار شد که در آن مسابقات به عنوان داور حضور یافتم. وی افزود: این مسابقات که مرحله نهایی آن بود با حضور حدود 40 شرکت کننده برگزار شد، شرکت کنندگان بانو و آقا در رشته های حفظ 10 جزء، 20 جزء، حفظ کل و قرائت قرآن کریم رقابت داشتند،. اهمیت این مسابقات از آنجا مشخص شد که نفر اول این مسابقات به مسابقات بین المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران در سال آینده اعزام خواهد شد. این داور مسابقات بین المللی قرآن تصریح کرد: در این مسابقات، علاوه بر داور ایرانی، داورانی از کشور اتیوپی نیز حضور داشتند، یکی از داوران این مسابقات مسئول برنامه ها و حلقات قرآنی کشور اتیوپی بود و از این نظر می توان گفت که این مسابقات به نوعی مورد تأیید کشور اتیوپی نیز بود. ستوده نیا در ادامه با اشاره به سطح بالای این مسابقات، گفت: به لحاظ سطح شرکت کنندگان به خصوص در رشته حفظ قرآن کریم شاهد حضور شرکت کنندگان سطح بالایی بودیم و در حد مسابقات بین المللی قرآن ایران بود. علاوه بر این حفظ بانوان هم از سطح بالایی برخوردار بود. وی در ادامه با اشاره به اینکه این مسابقات در سال های قبل نیز برگزار شده است، گفت: امسال این مسابقات با گستردگی بیشتری برگزار شد و استقبال خوبی از آن نیز به عمل آمده بود. این داور مسابقات بین المللی قرآن در مورد شناخت مردم این کشور از فعالیت های قرآنی در ایران، تصریح کرد: متأسفانه نه تنها شناختی در مورد فعالیت های قرآنی ایران وجود ندارد، بلکه یک تفکر بسیار غلطی در مورد شیعه و فعالیت های شیعه وجود دارد که ضروری است تا مبلغانی به آنجا اعزام شوند و این تفکرات غلط را که در میان اهل سنت آنجا هست، ترمیم و اصلاح کنند. مدیرگروه علوم قرآن و حدیث دانشگاه اصفهان ...ارسال توسط حیدر امیرپور
زمان دریافت خبر : یکشنبه 06 تیر 1395 ساعت 10:16

برپایی هجدهمین دوره مسابقات «قرآن در بهار قرآن» در تبریز
گروه مؤسسات قرآنی مردم نهاد: هجدهمین دوره مسابقات «قرآن در بهار قرآن»، با حضور 50 متسابق در تبریز برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)،هجدهمین دوره مسابقات «قرآن در بهار قرآن»، با حضور 50 متسابق در رشته های حفظ، قرائت، ترتیل، اذان و تفسیر برگزار می شود. این مسابقات با حضور اساتید و داوران مجرب استان تبریز در روزهای 23 ،24 و 25 ماه رمضان با حضور شرکت کنندگان برپا می شود. مکان برپایی این مسابقات در استان تبریز، میدان انقلاب، خیابان ذاکری، 12 متری شریعتی، مسجد امام حسن مجتبی(ع) است که طی یک روز برگزار می شود. گفتنی است؛ در این دوره از مسابقات مانند سال های گذشته، علاقه مندان در تمام مقاطع سنی شرکت کرده اند.ارسال توسط حیدر امیرپور
ویدئوهای خبری تی نیوز
زمان دریافت خبر : یکشنبه 06 تیر 1395 ساعت 10:16

کانون خبرنگاران نبأ: حجت السلام عبدالکریم صالحی گفت: تربیت قرآنی کودکان نیازمند یک جامعه قرآنی است و جامعه قرآنی متشکل از تمام اجزای کوچکی است که در تربیت قرآنی تأثیرگذار هستند و لازم است که همه آن اجزا در نظر گرفته شوند.

حجت الاسلام عبدالکریم صالحی، مدیر بخش نوجوان بیست و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در گفت و گو با کانون خبرنگاران ایکنا ، نبأ ، درباره اینکه چگونه می توان به کودکان شخصیت قرآنی داد، گفت: در رابطه با خداشناسی کودکان و آشنایی آنان با مفاهیم قرآنی پدر، مادر و معلم نقش اساسی دارند. در آموزش قرآن و تربیت قرآنی کودکان آشنایی پدر و مادر با قرآن و عمل کردن آنان به قرآن اهمیت دارد، تا از طریق رفتار و عمل در تربیت قرآنی فرزندان مؤثر باشند. ضرورت جامعه قرآنی برای تربیت کودکان قرآنی مدیر بخش نوجوان بیست و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم تصریح کرد: تربیت قرآنی کودکان نیازمند یک جامعه قرآنی است و جامعه قرآنی متشکل از تمام اجزای کوچکی است که در تربیت قرآنی تأثیرگذار هستند و لازم است که همه آن اجزا در نظر گرفته شوند. به عنوان نمونه، محیط مدرسه و معلم، تلویزیون، رسانه های تصویری و رسانه های نوشتاری مانند کتاب و مجلات و حتی بازی های رایانه ای هر کدام بخشی از تربیت قرآنی را شکل می دهند. وی ادامه داد: در تربیت قرآنی فرزندان صرفا نباید بر جمله و نوشتار تأکید شود بلکه این امر باید با تصاویر، کاریکاتور و نمایش هایی که می توانند یک مفهوم را خیلی بهتر انتقال بدهند، همراه باشند که در این راستا تبلیغات در سطح شهر و ایستگاه های مترو که در مقابل دیدگان کودکان است بسیار مؤثر خواهد بود. وقتی سخن از قرآن است منظور تمام انسانیت و تمام دینی است که باید در تمام زوایای مختلف زندگی یک شخص حضور داشته باشد. قرآن وارد زندگی نشده است حجت الاسلام صالحی بیان کرد: متأسفانه هنوز قرآن وارد زندگی نشده است؛ قرآن یا برای تبرک و تلاوت در ابتدای جلسه است که در همایش ها، سخنرانی ها و مراسم های رسمی از آن استفاده می شود یا در سر قبر برای میت خوانده می شود یا در سفره عقد برای تبرک است. این استاد حوزه علمیه گفت: چنانچه قرآن وارد زندگی شود و جزئیات این کتاب آسمانی و تمام مسائلی که برای یک زندگی شرافت مندانه و خوشبختی انسان در نظر گرفته ...ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : شنبه 5 تیر 1395


ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : شنبه 5 تیر 1395


ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : شنبه 5 تیر 1395


ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : شنبه 5 تیر 1395
توصیه‌های حجت‎الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان را به مناسبت شب‌های قدر در این یادداشت بخوانید.
توصیه‌های حجت‎الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان را به مناسبت شب‌های قدر در این یادداشت بخوانید.
جوان؛ متن یادداشت حجت الاسلام پناهیان در آستانۀ شبهای قدر 1395 را در ادامه میخوانید:


بسم الله الرحمن الرحیم


ادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : شنبه 5 تیر 1395
۳۸۲۱۶۲
تاریخ انتشار: ۰۵ تیر ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۹
حجت الاسلام شیخ عباس اخوان گفت: جناب کلینی در کتاب شریف کافی باب مستقلی در اخبار «انا انزلناه فی لیله القدر» دارد که در آنجا تصریح می کند لیلة القدر، فاطمه زهرا(س) است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر، شب قدر شبی است که رسول اکرم(ص) و ائمه معصومین(ع) به احیای این شب بسیار تاکید کرده اند. در روایات فراوانی وارد است که حضرت زهرا(س) به هر قیمتی که بود اجازه نمی دادند که فرزندانشان بخوابند، یعنی سعی داشتند تا فرزندان شب های قدر را بیدار بمانند چراکه این لیالی برای بیداری و عبادت و دعا وضع شده است. برای بررسی بیشتر ماهیت این شب عظیم که برتر از هزار ماه عنوان شده است به سراغ حجت الاسلام و المسلمین شیخ عباس اخوان رفتیم تا نظر ایشان را در این خصوص جویا شویم. متن زیر مشروح گفتگوی مهر با این مدرس حوزه علمیه است.

لیله القدر، فاطمه زهرا(س) است

حجت الاسلام عباس اخوان در مورد حقیقت شب های قدر که همان وجود مبارک حضرت صدیقه طاهره(س) است، گفت: این امر در روایت های متعددی ذکر شده است. در کتاب شریف کافی جناب کلینی باب مستقلی در اخبار «انا انزلناه فی لیله القدر» دارد. آنجا تصریح دارد که لیله القدر، فاطمه زهرا(س) است. مرحوم شیخ محمدحسین اصفهانی کمپانی بر اساس همین روایات است که می فرماید: لیله قدر اولیا، نور نهاد اصفیا/ صبح جمال او طلوع از افق علا کند/ بضعه سید بشر ام ائمه غرر/ کیست جز او که همسرى با شه لافتى کند؟

وی افزود: قرآن می فرماید «انا کُلَّ شَىْء خَلَقْناهُ بِقَدَر»، و یا امیرالمومنین می فرماید «رَحِمَ اللهُ امْرءً عَرَفَ قَدْرَهُ» یعنی رحمت خدا بر کسی است که اندازه خودش را بداند. لیله قدر شبی است که خداوند اندازه گیری می کند. «وَكُلُّ شَیْءٍ عِندَهُ بِمِقْدَار، عَالِمُ الْغَیْبِ وَالشَّهَادَةِ الْكَبِیرُ الْمُتَعَالِ» این اندازه گیری نه در عالم ملک صورت می گیرد و نه در عالم ملکوت. برزخی است بین این دو عالم که اسم آن عالم قدر یا لیله قدر است که قرآن در آن شب نازل می شود و ائمه در آن شب قرار می گیرند و ملائکه در آن شب واقع می شوند. به این جهت «شب» گفته می شود که شان آن مجهول است.

وی ادامه داد: در این شب قرآن به محضر ولی خدا عرضه می شود و ولی خدا این قرآن را به آن اندازه که وظایف ملائکه است به آنها عرضه می کند که «تنزل الملئکه و الروح فیها باذن ربهم من کل امر» ملائکه فرود می آیند و همه در تحت اراده ذات ذوالجلال اند. به اراده خداوند عوالم وجود در تحت اراده ولی الله اعظم قرار می گیرد. «سلام هی حتی مطلع الفجر» همه در مقام تسلیم هستند.

این مدرس حوزه های علمیه گفت: ائمه معصومین از قرآنی که «و لا رطب و لا یابس الا فی کتاب مبین» است و «کل شی ء فعلوه فی الزبر و کل صغیر و کبیر مستطر» است، فیوضات را استخراج می کنند و آن را به ملائکه تحویل می دهند و ملائکه می روند که تا یک سال، فیض را جاری کنند. همه اینها در ظرف فاطمه صدیقه(س) واقع می شود. از این جهت که در حدیثی از امام عسکری داریم که می فرمایند مادر ما فاطمه(س) بر ما حجت است و وجودش احاطه دارد.

صدیقه طاهره(س) مظهر وجود ربطی هستند

حجت الاسلام اخوان گفت: خلقت از اساس یک شان فاعلیت و یک شان قابلیت و یک شان وجود ربطی دارد. فاعلیت از ذات ذوالجلال است و قابلیت از عالم امکان است. در روایت دارد که خَلَقَ مُحَمَّداً وَ عَلِیّاً وَ فَاطِمَةَ فَمَکَثُوا أَلْفَ دَهْرٍ» یکی ناظر به جنبه فاعلی و یکی ناظر به جنبه قابلی است و یکی هم ناظر به جنبه وجود ربطی است. خداوند در همه عوالم وجود؛ وجود ربطی را حاکم کرده است. صدیقه طاهره(س) مظهر وجود ربطی هستند. «مَرَجَ الْبَحْرَیْنِ یَلْتَقِیانِ، بَیْنَهُما بَرْزَخٌ لا یَبْغِیانِ، فَبِأَیِّ آلاءِ رَبِّكُما تُكَذِّبانِ» صدیقه طاهره(س) در همه عوالم ظهور برزخی فرموده اند و لذا «هی حوراءُ انسیه» هم حورا است و هم انسیه، یعنی شان برزخی دارد. شب قدر شب اتصال عالم امر به عالم خلق است. لذا به وجود برزخی احتیاج است.

اخبار «انا انزلناه» دریای عمیق و عجیبی است. آیت الله جوادی آملی فرمودند بحث معرفت حضرت زهرا(س) آنجاست.

گاهی برکت به ساختن است و گاهی به سوختن

وی افزود: مقام حضرت زهرا مقامی است که «أَن بُورِكَ مَن فِی النَّارِ وَ مَنْ حَوْلَهَا». برکت در قرآن دو جور است. یکی برکت به ساختن است و یک برکت به سوختن است. یک جا می فرماید «وَنَزَّلْنَا مِنْ السَّمَاء مَاء مُبَارَكًا» آب برکت دارد که همه آن را می فهمیم. ما برکت به سوختن ندیده ایم اما در قرآن می فرماید آن جلوه ای که به جناب موسی شد برکت به سوختن بود «أَن بُورِكَ مَن فِی النَّارِ وَ مَنْ حَوْلَهَا»، که آن جلوه مقام فاطمه زهرا(س) است. فلذا ظهور ایشان هم در این عالم به سوختن بین در و دیوار است. بزرگان به سمت مقام صدیقه کبری(س) نمی روند. در سلامی که جناب خواجه نصیر دارند می گوید «اللهم صل علی صاحب الدعوه النبویه و العصمه الفاطمیه»  لذا در مقام عصمت باید بگوییم غُضُّوا اَبْصارَكُمْ.

هر چه راجع به امیرالمومنین گفته شده دون شان آن حضرت است

این کارشناس دینی در پاسخ به سوالی در خصوص مقام امیرالمومنین و رابطه بین ولایت آن حضرت و شب های قدر گفت: مرحوم امام در همان اوج جریانات انقلاب یک سخنرانی فرمودند آنچه که عرفا و شعرا و حکما و فلاسفه و علما راجع به امیرالمومنین گفته اند همه دون مقام امیرالمومنین است. همین حرف کافی است.

امیرالمومنین ندای عدالت آدمیان است

وی ادامه داد: جرق جرداق مسیحی در مورد امیرالمومنین می گوید «صوت العداله الانسانیه» یعنی ندای عدالت آدمیان است. این کتاب را نگاه کردم و گفتم کسی که در فضای عالم شیعه نیست چطور در مورد امیرالمومنین صحبت کرده است. این در کلام جرج جرداق است که در مورد شهادت امیرالمومنین می گوید «قتل فی المحراب لشدة عدله» از بس که عادل بود در محراب او را به شهادت رساندند.

تا انسان تحت ولایت خدا قرار نگیرد به هیچ کمالی از کمالات نمی رسد

این مدرس حوزه های علمیه افزود: باب ورود به ماه رمضان امیرالمومنین است اما مقام امیرالمومنین مقام ولایت است. تا انسان تحت ولایت خدا قرار نگیرد به هیچ کمالی از کمالات نمی رسد. ظهور ولایت خداوند متعال در ذات مقدس امیرالمومنین است. کسی که در این ظل قرار نگیرد به هیچ کمالی از کمالات نمی رسد. به کمالات اعتباری این عالم ممکن است دست یابد اما به آن کمالی که شایسته انسانیت است نمی رسد. مگر آن کسی که خداوند متعال برای او اراده سعادت کرده باشد که حسن عاقبت پیدا کند که امیدواریم جرق جرداق هم همینطور شده باشد.

ولایت امیرالمومنین همان ولایت خداوند است

حجت الاسلام اخوان گفت: ولایت امیرالمومنین، ولایت خداوند است و مقام تلویت است. خداوند می فرماید «هُوَ مَعَكُمْ أَیْنَ مَا كُنْتُمْ»، این معیت را خداوند متعال در همه عوالم وجود در وجود منبسط مائیه قرار داده است. «و جَعَلْنَا مِنَ الْمَاءِ کلَّ شَیءٍ حی» این ظهور ولایت امیرالمومنین است که حضرت آن جلوه را در ظرف وجودی خود دارد و به همه عوالم وجود ایهاب می کند. لذا فرموده اند که آب ظهور ولایت حضرت امیر(ع) است. این آب در هر یک از عوالم یک جلوه ای دارد.

چرا سنگ عقیق استحباب دارد؟

وی ادامه داد: مثلا در مورد فضیلت سنگ عقیق روایات متعددی آمده است که از علامت های مومن است. یا اینکه اگر در قنوت نماز شما عقیق را به سمت آسمان برگردانید، عمود نوری از آن ساطع می شود که تا عرش می رود و نماز شما را بالا می برد. چرا عقیق اینطور شد؟ چون در عالم جماد این اولین سنگی است که ولایت امیرالمومنین را پذیرفته است. سنگی اگر ولایت را بپذیرد اینطور می شود حال از آن طرف انسانی هم که این ولایت را نپذیرد «قُلُوبُكُم مِّن بَعْدِ ذَلِكَ فَهِیَ كَالْحِجَارَةِ أَوْ أَشَدُّ قَسْوَةً».

وی در پایان اظهار داشت: همه چیز ما امیرالمومنین است. فرموده اند که ذکر امیرالمومنین عبادت است. در قرآن آمده «یَاأَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اذْكُرُوا اللَّهَ ذِكْرًا كَثِیرًا» لذا ذکر امیرالمومنین ذکر خداست. معنای ولایت همین است. یعنی ذاتی که از یک طرف با عالم حق اتصال دارد و از یک طرف با عالم خلق اتصال دارد. تا کسی در تحت این ظل قرار نگیرد به جایی نمی رسد

ارسال توسط حیدر امیرپور
  • seprator
  • کدخبر : 65409080
زمان دریافت خبر : شنبه 05 تیر 1395 ساعت 2:4

پیشنهاد مدیریت شبکه قرآن سیما رسمی نبوده است
گروه فعالیت های قرآنی: افتخاری، رئیس سابق فراکسیون قرآن مجلس، مطرح شدن وی به عنوان گزینه احتمالی مدیریت شبکه قرآن سیما را فقط یک پیشنهاد غیر رسمی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) ، مدتی است که صحبت از تغییرات در مدیریت شبکه قرآن سیما به میان آمده است. این بحث ها پس از تغییر رئیس سازمان صدا و سیما قوت بیشتری به خود گرفت. شبکه قرآن سیما طی دو سال اخیر دو تغییر مدیریتی داشته است که با بازنشستگی بهرام محمدی نیا در آذرماه سال 94، حجت الاسلام والمسلمین سیدجواد موسوی جانشین وی شد. اسامی متعددی از میان فعالان قرآنی مطرح کشور به عنوان گزینه های احتمالی به میان آمده است که از جمله آن لاله افتخاری، رئیس سابق فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی است. وی در گفت وگو با خبرنگار ایکنا عنوان کرد که چنین پیشنهادی برای ریاست شبکه قرآن سیما به صورت رسمی از سازمان صدا و سیما مطرح نشده است و رسانه هایی که این موضوع را از زبان بنده مطرح کرده اند، نوع نگارش را به صورتی تنظیم کرده اند که این پیشنهاد به صورت رسمی بوده است. لاله افتخاری، فعال قرآنی در ادامه تأکید کرد: همیشه و در هر جایی که باشم در خدمت قرآن و توسعه فرهنگ قرآنی خواهم بود.ارسال توسط حیدر امیرپور
(تعداد کل صفحات:218)      [1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [...]  

آرشیو مطالب
صفحات جانبی
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ