مسجد-وهیئت سرابی های مقیم مرکز (جوادیه)
همانا قیام من برای اصلاح امّت جدم بود و هدف مهم من امر به معروف و نهی از منکر است.امام حسین (ع)

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 7 مرداد 1395
[http://www.aparat.com/v/H9Yqb]


ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 7 مرداد 1395


ترجمه و تفسیر فارسی همراه با متن عربی؛

سیری روزانه در آیه ای از قران کریم

photo_2016-07-27_17-07-42

آسانیوز: قرآن سر تا سر دارای اعجاز در زندگی مادی و معنوی می باشد که اگر ما با معرفت تلاوت و قرائت کنیم حتما اثرات آن را خواهیم دید .


لذا در اثرات سوره های قرآن اثرات عجبیبی ذکر شده که هر کدام یک معجزه ای می باشند.

اکنون به تلاوت آیه ۶۲ از سوره نمل گوش می‌سپاریم:
«أَمَّن یُجِیبُ الْمُضْطَرَّ‌ إِذَا دَعَاهُ وَیَکْشِفُ السُّوءَ وَیَجْعَلُکُمْ خُلَفَاءَ الْأَرْ‌ضِ أَإِلَـهٌ مَّعَ اللَّـهِ قَلِیلًا مَّا تَذَکَّرُ‌ونَ»
ترجمه این آیه چنین است:

ادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 7 مرداد 1395
ویدئوهای خبری تی نیوز
زمان دریافت خبر : پنجشنبه 07 مرداد 1395 ساعت 8:1

سعودی ها از دین به نفع خود استفاده می کنند

ماموستا ملامصطفی محمودی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار تقریب با اشاره به سنگ اندازی های رژیم آل سعود در برنامه حج، اظهار کرد: سعودی ها جریان حج را به یک جریان سیاسی تبدیل کرده اند. وی متذکر شد: "سد عن سبیل الله" نوعی سنگ اندازی و از گناهان کبیره است. محمودی با اشاره به ادعای حکومت سعودی مبنی بر اینکه مسئولان ایرانی مانع حج هموطنانشان شده اند، تصریح کرد: سعودی ها از گذشته های دور با سنگ اندازی و به بهانه های مختلف مانع اعزام زائران ایرانی به حج می شدند و ممنوعیت نصب پرچم جمهوری اسلامی ایران، جلوگیری از پخش مراسم برائت از مشرکین و دعای کمیل بهانه ای بیش نیست. امام جمعه پیرانشهر با بیان اینکه ایران تنها کشور مستقلی است که می خواهد مراسم دینی را طبق فرامین الهی انجام دهد، گفت: این درحالی است که سعودی ها به دستور غرب عمل می کنند و سیاست، اقتصاد و نیروی نظامی شان وابسته به غرب است. وی در عین حال عربستان را مامور ایجاد تفرقه میان مسلمانان از سوی آمریکا و استعمارگران دانست و اظهار کرد: عربستان نه تنها در میان شیعه و سنی بلکه در میان اهل تسنن هم به دنبال تفرقه است. ملا مصطفی محمودی با تذکر به اینکه با ادامه وضعیت کنونی دین اسلام آنقدر ضعیف خواهد شد که نخواهد توانست خود را اداره کند، به مسلمانان توصیه کرد در برابر استعمارگران ایستادگی کنند و از ایجاد تفرقه بپرهیزند چراکه تنها وحدت، برادری و یکپارچگی است که می تواند مسلمانان را مستقل کند و امورات را به پیش ببرد.ارسال توسط حیدر امیرپور
زمان دریافت خبر : چهار‌شنبه 06 مرداد 1395 ساعت 0:47

گروه اندیشه: در همایش بزرگداشت شیخ اشراق که روز سه شنبه 5 مرداد برگزار شد، غلامرضا اعوانی حکمت را راه بسیار مطمئن برای فهم دین دانست، و حجت الاسلام خسروپناه به تشریح نحوه جمع استدلال و تهذیب در اندیشه سهروردی پرداخت.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) ، مراسم بزرگداشت روز شیخ اشراق(شهاب الدین یحیی سهرودی) روز سه شنبه 5 مردادماه از ساعت 15 در موسسه پژوهشی فلسفه و حکمت ایران برگزار شد.  در این همایش غلامرضا اعوانی درباره «جمع بین حکمت قرآنی و برهانی در رساله الواح عمادیه»، غلامحسین ابراهیمی دینانی با موضوع «بحث هیولی در شیخ اشراق»، نجفقلی حبیبی با عنوان «رساله ذوقیه با شرح شیخ علی مصنفک»، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه در خصوص «روش شناسی حکمت اشراق»، بابک علیخانی ذیل «کلمات قصار سهروردی»، رضا کوهکن با موضوع «رمز در حکمت سهروردی مطالعه موردی بلسان»، آیت الله سیدمصطفی محقق داماد پیرامون «اصول فقه سهروردی یا سهروردی در محکمه جهل» و یدالله یزدان پناه درباره «حکیم سهروردی و عرفان اسلامی »  سخنرانی کردند. غلامرضا اعوانی درباره جمع بین حکمت قرآنی و برهانی در رساله الواح عمادیه بیان کرد: درباره جمع بین قرآن و برهان و عرفان که آیا این ها قابل جمع هستند یا خیر، نظرات متعددی وجود دارد و آثار بسیار مهم سیاسی و اجتماعی درباره آن در دنیا وجود دارد که ما همواره شاهد آن هستیم و بیشتر مسائل جهان اسلام به این مسئله ربط دارد. وی افزود: در مرحله اول باید این را بدانیم که قرآن حکمت است و امروزه اشخاص کمتری در جهان اسلام وجود خواهند داشت که این مسئله را درک نکنند. فهم دین به عنوان حکمت بسیار مهم است، حکمت هم به مانند سهروردی در جهان امروز غریب است.  اعوانی گفت: حال در اینجا سؤالی مطرح است که حکمت چیست؟ حکمت کشف حقایق از طریق مبادی حقیقی آن است، حکیم کسی است که همه چیز را از دید مبدا ببیند، سهروردی نیز از معدود نفراتی بود که دارای این ...

[ مشاهده متن کامل خبر حکمت مطمئن ترین راه برای فهم دین است/ جمع استدلال و تهذیب در اندیشه شیخ اشراق در خبرگزاری قرآنی ایران

ارسال توسط حیدر امیرپور
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۳
حداقل یک آیه در روز/4 مرداد 95/
فرمود: خدا ابوالخطاب را لعنت کند! من این گونه نگفتم؛ بلکه من گفتم وقتی حق را شناختی آنگاه هر عمل خوبی خواستی انجام بده، که در این صورت است که از تو قبول می‌شود؛ همانا خداوند عز و جل می‌فرماید: هرکس، از زن یا مرد، عمل صالحی انجام دهد در حالی که مومن باشد، آنها کسانی‌اند که وارد بهشت می‌شوند و بدون حساب در آنجا روزی دریافت می‌کنند» (غافر/40) و نیز می‌فرماید «هرکس، از زن یا مرد، عمل صالحی انجام دهد در حالی که مومن باشد، قطعا که او را با زندگانی گوارا و دلپسندی حیات می‌بخشیم»
و خداوند مانع به نتیجه رسیدن اعمال کافران شدگروه دین و اندیشه: حجت الاسلام دکتر سوزنچی از اساتید دانشگاه، هر روز یک آیه قرآن را با ترجمه و چند حدیث تفسیری و چند نکته در تدبر آن آیه منتشر می کند. بولتن نیوز نیز در راستای ترویج چنین اقدامات ارزشی این سلسله مطالب را به صورت روزانه منتشر خواهد کرد.

ادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور

شش بلای خانمانسوز لذت جنسی ممنوعه/ لذتی با طعم آتش

شناسهٔ خبر: 3721903 -
قرار گرفتن خواست طبیعی غریزه جنسی در مسیر غلط، می تواند سرنوشت شوم و جبران ناپذیری را برای انسان به ارمغان آورد.

 خادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور
  • 67352959
زمان دریافت خبر : سه‌شنبه 05 مرداد 1395 ساعت 17:36

ایجاد وحدت یکی از رسالت های نماز جمعه در میان اقشار مختلف جامعه با سلایق مختلف است
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: ائمه جمعه باید با سلوک نبوی با اهل سنت برخورد کنند و با آنها سلوک زیبایی داشته باشند.

حجت الاسلام سید رضا تقوی امروز در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار تقریب در ارومیه اظهار کرد: تقویت وفاق اجتماعی از رسالت های ائمه جمعه است و باید تلاش کنیم در جامعه به وفاق اجتماعی برسیم که این مهم نیز در سایه تفاهم اجتماعی تحقق پیدا می کند. رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه اهل تسنن برادران ما هستند، در این جامعه زندگی می کنند، از حقوق شهروندی برخوردارند و به مملکت خدمت می کنند، تصریح کرد: ائمه جمعه اهل تشیع و تسنن در مناطقی که از ترکیب جمعیتی مختلفی برخوردار هستند، وحدت خوبی دارند و در راستای رفع مشکلات و مسایل مختلف منطقه همکاری می کنند. وی با بیان اینکه در شرایط حاضر در مناطق اهل تسنن مشکلی وجود ندارد، اضافه کرد: برخی از ائمه جمعه با روحانیون اهل سنت جلسات مشترکی در سراسر کشور برگزار، در کارهای عمرانی و پیشرفت کشور به یکدیگر کمک و کارها را دنبال می کنند. رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشوردر ادامه سخنان خود با تاکید به اینکه آئین سیاسی عبادی نماز جمعه، محور وحدت جامعه اسلامی است، اذعان کرد: ایجاد وحدت یکی از رسالت های نماز جمعه در میان اقشار مختلف جامعه با سلایق مختلف است چرا که وحدت یک مسأله کلیدی است، در سایه ی وحدت است که اقوام و ملت ها به پیروزی می رسند. تقوی با بیان این که تمام برکات ما به سبب وحدت است، گفت: نماز جمعه تمرین وحدت است، این وحدت را از محل نماز جمعه باید به جامعه بکشانیم، ما نیز از وحدت به پیروزی رسیدیم. وی خاطرنشان کرد: امروز دشمن وحدت را مورد حمله و هدف قرار داده است، تا به اسلام ناب و انقلابی که امروز پرچم آن به دست رهبر معظم انقلاب است، اسلامی که موج آفرینی می کند، مرزها و ...ارسال توسط حیدر امیرپور
زمان دریافت خبر : جمعه 01 مرداد 1395 ساعت 2:0

گروه مؤسسات قرآنی مردم نهاد: کلاس روخوانی سطح 1 قرآن در مؤسسه قرآن و عترت امام رضا(ع) تبریز برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(یکنا)، کلاس روخوانی سطح 1 قرآن کریم در محل مؤسسه قرآن و عترت امام رضا(ع) شهرستان تبریز در حال برگزاری است . همچنین، این کلاس قرآنی طی روزهای دوشنبه و پنجشنبه هر هفته از ساعت 18 تا 19 زیر نظر پیوندی، از مربیان قرآنی شهرستان تبریز برگزار می شود. یادآور می شود، علاقه مندان جهت ثبت نام و آشنایی بیشتر با برنامه های قرآنی مؤسسه قرآنی امام رضا(ع) می توانند به نشانی این مؤسسه واقع در شهرستان تبریز، سردرود، خیابان القلندیس، روبه روی مسجد حضرت علی(ع) دارالقرآن آل طه مراجعه کنند.ارسال توسط حیدر امیرپور
زمان دریافت خبر : جمعه 01 مرداد 1395 ساعت 7:38

نحوه تقسیم ثروت در حکومت مهدوی/ آرزوی مردگان برای بازگشت به دنیا
از رسول اکرم(ص) نقل است که ظهور برکات و مناسبات عادلانه در دولت مهدی(ع) چنان است که حتی مردگان آرزوی بازگشت به دنیا و زندگی در دولت کریمه او و در سایه سیرت او را خواهند داشت.

خبرگزاری مهر ، گروه دین و اندیشه:  بی نیازی مردمان به سبب تحقق عدالت تام و تمام و فراوانی و عمران و آبادی در اوج کمال و تقسیم اموال به مساوات، از مشخصات سیره اقتصادی مهدی(عج) است. آن حضرت تمام مناسبات ناسالم اقتصادی را زیر پای می گذارد و محو و نابود می کند. «او تحت رهبری صحیح خود دلها را مملو از غنای معنوی و روانی می کند؛ و این خلق و خوی زشت «حرص» را از سرزمین دلها ریشه کن می سازد؛ همان حرصی که سرچشمۀ بسیاری از تلاشهای بیهوده ثروت اندوزان تهی مغز است که با داشتن هزاران برابر سرمایۀ مورد نیاز زندگی خود و فرزندان خویش، بازهم دست و پا بر جمع ثروت فزونتر می کنند؛ گوئی به بیماری استسقا گرفتارند که هر چه می نوشند بازهم سیراب نمی شوند.(۱) از رسول خدا(ص) روایت شده است که فرمود: «زمانی که قائم ما قیام کند، قطایع از بین می رود به طوری که دیگر قطایعی در میان نخواهد بود.»(۲) زمینهایی که زمامداران و حکام جور در مالکیت خود درآورده یا واگذار کرده اند و در حقیقت متعلق به امام(ع) است، در جایگاه خود قرار می گیرد. استثمار و استعمار پایان می پذیرد. همگان به رفاه و آسایش می رسند. بی نیازی اقتصادی در دولت امام مهدی(عج) تا بدانجاست که حرص به داشتن و گنجینه کردن و انبوه ساختن زدوده می شود «و چون مهدی(عج) ندا دهد که هر کس مالی می خواهد بیاید و برگیرد، جز یک نفر پیدا نشود و او نیز پشیمان گردد و مال برگرفته را باز گرداند.»(۳) مهدی(عج) بی دریغ و بی شمارش بخشش می کند چنانکه در خبر جابر بن عبدالله از رسول اکرم (ص) روایت شده است:  «اموال را بدون آنکه شمارش نماید تقسیم می کند.»(۴) در «دولت کریمه» هر ماه دو مرتبه حقوق برای عموم پرداخت خواهد ...ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 31 تیر 1395


ارسال توسط حیدر امیرپور
شوال سالروز رحلت حضرت عبد العظیم حسنی (علیه السلام) تسلیت باد
به مناسب فرارسیدن سالروز وفات عبدالعظیم بن عبدالله بن علی بن حسن بن زید بن حسن بن علی بن ابی‌طالب، مشهور به عبدالعظیم حسنی مروری خواهیم داشت به زندگی و شخصیت این امام زاده مدفون در شهر ری.

گروه دین و اندیشه: به مناسب فرارسیدن سالروز وفات عبدالعظیم بن عبدالله بن علی بن حسن بن زید بن حسن بن علی بن ابی‌طالب، مشهور به عبدالعظیم حسنی مروری خواهیم داشت به زندگی و شخصیت این امام زاده مدفون در شهر ری.

به گزارش بولتن نیوز، محقق بزرگ مرحوم علامه شیخ آقا بزرگ تهرانی درباره تاریخ ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی می نویسند: «بنابر نقل کتاب الخصائص العظیمیّه ولادت حضرت عبد العظیم علیه السلام در روز پنجشنبه چهارم ربیع الثانی سال 173 ق در مدینه واقع شده است». پدرش عبداللّه و مادرش فاطمه دختر عقبة بن قیس به پرورش و آموزش او اهتمام زیادی داشته اند. عمده دوران کودکی او به تعلیم قرآن و ممارست در معارف اهل بیت علیهم السلام سپری شد.


هر کس شود بخاک ری از معرفت مقیم ؛ باشد پناه مرحمت سیّدالکریم

ادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 31 تیر 1395

فرار تروریست های داعش از حویجه عراق

  پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - 2016 July 21
کد خبر: ۳۷۵۳۸۱
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۷
حداقل یک آیه در روز/29 تیر 95/
با اینکه خداوند هیچ اندازه و مقداری ندارد، چرا چنین تعبیری (حَقَّ قَدْرِهِ) درباره خدا آمده است؟ مفسران توضیح داده‌اند که «قدر دانستن» اگرچه به معنای دانستن اندازه و حد شیء است، اما کنایه از درک جایگاه و منزلت شیء هم به کار می‌رود و «قدر الشی‏ء حق قدره» به معنای اینکه «او را در جایگاه و منزلتی که سزاوارش است، قرار دادند» می‌باشد.
و خداوند مانع به نتیجه رسیدن اعمال کافران شدگروه دین و اندیشه: حجت الاسلام دکتر سوزنچی از اساتید دانشگاه، هر روز یک آیه قرآن را با ترجمه و چند حدیث تفسیری و چند نکته در تدبر آن آیه منتشر می کند. بولتن نیوز نیز در راستای ترویج چنین اقدامات ارزشی این سلسله مطالب را به صورت روزانه منتشر خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار بولتن نیوز، در مطلب روز 29 تیر به آیه 74 سوره حج پرداخته شده و در آن آمده است:

ما قَدَرُوا اللَّهَ حَقَّ قَدْرِهِ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزیزٌ

سوره حج (22) آیه 74         

ترجمه
خدا را آن گونه که سزاوارش بود قدر ندانستند؛ بدرستی که خداوند حقّاً قوی و شکست‌ناپذیر است.


ادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 31 تیر 1395
ویدئوهای خبری تی نیوز
زمان دریافت خبر : پنجشنبه 31 تیر 1395 ساعت 8:30

۵ گناهی که در ادارات رایج است
وظایف و مسئولیت های اداری همانند امانتی در اختیار افراد قرار گرفته اند؛ کم نیستند صاحب منصب هایی که هر گاه می خواهند وظایف و مسئولیت های خویش را انجام دهند با سستی، تنبلی و بهانه تراشی به راحتی از خود سلب مسئولیت می کنند ولی هرگاه می خواهند کار دیگران را حسابرسی نمایند از کوچکترین خطا و اشتباهات نمی گذرند.

به گزارش سرویس دینی جام نیـوز ، در دنیای ترازوها وسایل فوق مدرن و دقیقی وجود دارد که حساس ترین و ناچیزترین وزن ها را محاسبه و مشخص می کند؛ ولی با این حال این چنین به نظر نمی رسد که این ترازوهای دقیق از عهده و توانایی محاسبه همه وزن ها بر آیند. این در حالی است که در روز قیامت خدای متعال با علم و آگاهی خود به احوال بندگان آگاه بوده و از کوچک ترین و ناچیزترین رفتارهای بشر باز خواست می کند، خدای متعال در خصوص دقت حسابرسی روز قیامت می فرماید: «فَمَنْ یَعْمَلْ مِثْقالَ ذَرَّةٍ خَیْراً یَرَهُ وَ مَنْ یَعْمَلْ مِثْقالَ ذَرَّةٍ شَرًّا یَرَهُ؛[الزلزله/7و8] پس هر کس هموزن ذرّه اى کار خیر انجام دهد آن را مى بیند! و هر کس هموزن ذرّه اى کار بد کرده آن را مى بیند!». «مثقال» در لغت هم به معنى ثقل و سنگینى آمده، و هم ترازویى که با آن سنگینى اشیاء را مى سنجند، و در اینجا به همان معنى اول است. براى «ذرة» نیز در لغت و کلمات مفسران تفسیرهاى گوناگونى ذکر شده است: گاه به معنى مورچه کوچک، و گاه گرد و غبارى که وقتى دست را بر زمین بگذاریم و برداریم به آن مى چسبد، و گاه به معنى ذرات بسیار کوچک غبار که در فضا معلق است و به هنگامى که آفتاب از روزنه ه ایی به اطاق تاریک مى تابد، آشکار مى شود، تفسیر شده است.[1] شدیدترین حسابرسی و اندازه گیری ها: بر اساس آموزه های اسلامی، هیچ انسانی در این دنیا یله و رها نبوده و تمام اعمال و رفتارهای او در مقابل شدیدترین کنترل ها قرار دارد. کوچکترین و ریزترین رفتار و عمل انسان در برابر دیدگان الهی پنهان نمی ماند؛ کما اینکه خدای متعال بارها خود را به بصیر و آگاه بودن به احوال بندگان معرفی فرموده است: «إِنَّ ...ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 30 تیر 1395


ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 30 تیر 1395


ارسال توسط حیدر امیرپور
(تعداد کل صفحات:227)      [1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [...]  

آرشیو مطالب
صفحات جانبی
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ