هیئت سرابی های مقیم مرکز (جوادیه)

همانا قیام من برای اصلاح امّت جدم بود و هدف مهم من امر به معروف و نهی از منکر است.امام حسین (ع)

RSS

92

تعداد بازدید:

ارسال شده توسط حیدر امیرپور در سه شنبه 25 فروردین 1394 | نظرات (4)

ارسال شده توسط حیدر امیرپور در شنبه 6 تیر 1394 | نظرات ()

 

شب سیزدهم ماه مبارک رمضان - حسینیه دلریش - تیر 94

تعداد بازدید:

سخنران : حجت السلام شیخ مرتضی آقا تهرانی / مداح : حاج رسول فیضی ، حاج حسین فیضی ، حاج محسن عسگری ، حاج مهدی اقدم نژاد ، حاج مهدی عزیزیان ، حاج اسماعیل غلامی و حاج حسین باشی و دیگر ذاکران اهل بیت علیهم السلام.
وارث :

ارسال شده توسط حیدر امیرپور در سه شنبه 9 تیر 1394 | نظرات () ادامه مطلب

 

پای منبر ولی/ چهار عنصر بسیار مهم اعمال ماه رمضان

تعداد بازدید:

وارث: همۀ برادران و خواهران عزیز نمازگزار را در این ساعات و روزها و شب های مغتنم و متبرک، به اغتنام فرصت و بهره گیری از برکاتی که برای مؤمنین، در ایّام و لیالی این ماه، به وفور از سوی پروردگار عالم اعطا می شود، توصیه می کنم. همه را و خودم را به رعایت تقوای الهی، مراقب خدا بودن، مراقب رفتار خود و گفتار خود در برابر خدا و مراقب خارراهها،لغزشگاهها و جاهایی که نفس انسان قدرت آن را ندارد که با استقامت و با عدم تزلزل، به راحتی آن راه را بپیماید، توصیه می کنم.

انسان باید در زندگی فردی و اجتماعی مراقب وسایلی که خدای متعال برای عبور از این لغزشگاهها قرار داده است، باشد. وسیله ای قرار داده است که انسان بتواند خود را حفظ و به مقصد نزدیک کند و از امکاناتی که برای رسیدن به سر منزل مقصود، در اختیار مؤمنین گذاشته است، بهره برداری کند.

مراقب این امور بودن، تقواست و همان طور که بارها شنیده اید، یکی از هدف های مهمّ روزمّرۀ ماه رمضان این است که ما تقوا پیدا کنیم؛ لعلّکم تتّقون.(سورۀ بقره آیۀ183)

و بنده وقتی اعمالی را که در ماه رمضان، از سوی شارع مقدس مورد اهتمام است، ملاحظه می کنم – یعنی روزۀ ماه رمضان، تلاوت قرآن مجید، خواندن دعاهای مأثوره و توسّلاتی که به ذیل عنایات حضرت باری تعالی وجود دارد – می بینم در میان این چهار عنصر بسیار مهم که روزۀ ماه رمضان، واجب هم هست، آنچه برای ما خیلی اهمیت دارد، استغفار است؛ طلب مغفرت، طلب گذشت از سوی پروردگار عالم نسبت به آنچه از روی جهالت و خدایی نکرده از روی تقصیر، از ما سر زده است.

 

منبع: کتاب آداب روزه داری، احوال روزه داران (بیانات حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای مد‌ظله‌العالی ) 

ارسال شده توسط حیدر امیرپور در سه شنبه 9 تیر 1394 | نظرات ()

 

حدیث روز / نشانه های منافق

تعداد بازدید:

وارث:

امام صادق علیه السلام می فرمایند:


منافق سه نشانه دارد: زبان او با دلش ناسازگار است و دلش با كردارش و ظاهرش با باطنش.

الخصال: ص113/ح121


ارسال شده توسط حیدر امیرپور در سه شنبه 9 تیر 1394 | نظرات ()

 

حکمت روز / نعمت ها را ا خود دور نسازید

تعداد بازدید:

وارث:

 وَ قَالَ ( علیه السلام ): 

إِذَا وَصَلَتْ إِلَیْكُمْ أَطْرَافُ النِّعَمِ فَلَا تُنَفِّرُوا أَقْصَاهَا بِقِلَّةِ الشُّكْرِ.

و درود خدا بر او، فرمود:
 چون نشانه هاى نعمت پروردگار آشكار شد، با ناسپاسى نعمت ها را از خود دور نسازید.

نهج البلاغه حکمت 13

ارسال شده توسط حیدر امیرپور در سه شنبه 9 تیر 1394 | نظرات ()

 

در گفتگو اختصاصی وارث با حضرت حجت الاسلام صدیقی بر اساس شناسنامه ای که قرآن صادر کرده، حضرت خدیجه ام المومنین(ع) است!

تعداد بازدید:

در گفتگو اختصاصی وارث با حضرت حجت الاسلام صدیقی
با توجه به نزدیک شدن ایام رحلت حضرت ام المومنین خدیجه ، همسر پیامبر مکرم اسلام و همچنین مادر حضرت صدیقه طاهری سلام الله علیها ، گفتگویی را ترتیب دادیم

وارث: با توجه به نزدیک شدن ایام رحلت حضرت ام المومنین خدیجه ، همسر پیامبر مکرم اسلام و همچنین مادر حضرت صدیقه طاهری سلام الله علیها ، گفتگویی را ترتیب دادیم با حضرت حجت الاسلام صدیقی ، امام جمعه موقت تهران و از منبرهای شناخته شده، در ارتباط با شخصیت و زندگی حضرت خدیجه سلام الله علیها .

آنچه در ادامه می خوانید ، ماحصل این گفتگوست:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت خدیجه کبری (سلام‌الله‌علیها) مادر همه ماست نساء نبی امهات موم

ارسال شده توسط حیدر امیرپور در سه شنبه 9 تیر 1394 | نظرات () ادامه مطلب

 

مقامی که حضرت خدیجه کبری (س) به آن دست یافت !

تعداد بازدید:

در گفتگو اختصاصی وارث با حجت الاسلام شریعت زاده مطرح شد:
با توجه به نزدیک شدن ایام رحلت حضرت ام المومنین خدیجه ، همسر پیامبر مکرم اسلام و همچنین مادر حضرت صدیقه طاهری سلام الله علیها ، گفتگویی را با حجت الاسلام شریعت زاده خراسانی ترتیب دادیم.

وارث: با توجه به نزدیک شدن ایام رحلت حضرت ام المومنین خدیجه ، همسر پیامبر مکرم اسلام و همچنین مادر حضرت صدیقه طاهری سلام الله علیها ، گفتگویی را ترتیب دادیم با حضرت حجت الاسلام شریعت زاده خراسانی ، از منبرهای شناخته شده، در ارتباط با شخصیت و زندگی حضرت خدیجه سلام الله علیها .

آنچه در ادامه می خوانید ، ماحصل این گفتگوست:

ارسال شده توسط حیدر امیرپور در سه شنبه 9 تیر 1394 | نظرات () ادامه مطلب

 

با سخنرانی حجت الاسلام ماندگاری و مناجات خوانی حاج علی قربانی برگزار شد+ گزارش تصویری

تعداد بازدید:

۴۸۹۷۵

تاریخ انتشار: ۰۸ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۲
شب دوازدهم ماه مبارک رمضان در هیئت عشاق الحسین(ع)؛
مراسم شب دوازدهم ماه مبارک رمضان در هیئت عشاق الحسین علیه السلام، با سخنرانی حجت الاسلام ماندگاری و مناجات خوانی مداح اهل بیت علیهم السلام، حاج علی قربانی در مسجد شهید بهشتی برگزار شد.
 
وارثمراسم شب دوازدهم ماه مبارک رمضان در هیئت عشاق الحسین علیه السلام، با سخنرانی حجت الاسلام ماندگاری و مناجات خوانی مداح اهل بیت علیهم السلام، حاج علی قربانی در مسجد شهید بهشتی برگزار شد. 

در ادامۀ خبر متن سخنان حجت الاسلام ماندگاری را می خوانید: 

با سخنرانی حجت الاسلام ماندگاری و مناجات خوانی حاج علی قربانی برگزار شد+ گزارش تصویری


ارسال شده توسط حیدر امیرپور در سه شنبه 9 تیر 1394 | نظرات () ادامه مطلب

 

خلاصه پرسش امام علی(ع) در برخورد با فتنه خوارج از چه رویکردهایی بهره جستند؟

تعداد بازدید:

خلاصه پرسش
امام علی(ع) در برخورد با فتنه خوارج از چه رویکردهایی بهره جستند؟
پرسش
شیوه تبلیغی و برخورد امام علی(ع) در برخورد با فتنه خوارج چگونه بود؟ با ذکر منبع.
پاسخ اجمالی
«خوارج» یکی از گروه‌هایی بودند که در زمان خلافت امام علی(ع) به مخالفت برخاستند آنان نخست از هواداران حضرتشان بوده و در جنگ‌های جمل و صفّین شرکت داشتند ولى پس از جنگ صفین به بهانه اعتراض به حکمیّت - که خود آن را به امام على(ع) تحمیل کرده بودند- و مخالفت با پذیرش آن، دست به شورش زدند و  با تمسّک به شعار «لا حُکْمَ الّا لله» امیرمؤمنان علی(ع) را کافر دانستند و به کشتار مسلمانان پرداخته و در نهایت جنگ نهروان را پدید آوردند.
شیوه‌های تبلیغی و رفتار امام علی(ع) با خوارج
1. شکیبایى و مدارا همراه با قاطعیت

ارسال شده توسط حیدر امیرپور در دوشنبه 8 تیر 1394 | نظرات () ادامه مطلب

 

آیا در بهشت نیز قبله‌ای وجود دارد که بهشتیان به سمت آن عبادت کنند؟

تعداد بازدید:


آیا در بهشت نیز قبله‌ای وجود دارد که بهشتیان به سمت آن عبادت کنند؟
پرسش
آیا در بهشت نیز قبله‌ای وجود دارد که بهشتیان به یک سمت بایستند؟
پاسخ اجمالی
از آیات قرآن و یا روایتی قطعی الصدور چنین موضوعی استفاده نمی‌شود، اما شاید از برخی روایات – از جمله روایت مرسل ذیل - بتوان به نوعی برداشت کرد که مشابه چنین قبله‌ای در بهشت نیز وجود دارد:
«وَ قَالَ الْبَاقِرُ ع إِنَّ اللَّهَ وَضَعَ تَحْتَ الْعَرْشِ أَرْبَعَةَ أَسَاطِینَ وَ سَمَّاهُ الضُّرَاحَ وَ هُوَ الْبَیْتُ الْمَعْمُورُ وَ قَالَ لِلْمَلَائِکَةِ طُوفُوا بِهِ ثُمَّ بَعَثَ مَلَائِکَةً فَقَالَ لَهُمُ ابْنُوا فِی الْأَرْضِ بَیْتاً بِمِثَالِهِ وَ قَدْرِهِ وَ أَمَرَ مَنْ فِی الْأَرْضِ أَنْ یَطُوفُوا بِه‏...»؛[1] امام باقر(ع) فرمود: خداوند در زیر عرش چهار ستون نهاد و نام آن‌را ضراح گذاشت که همان بیت المعمور است. پس به فرشته‌‏ها امر کرد تا به دور آن طواف کنند. بعد از آن فرشتگان را فرستاد و به آنان فرمود تا در زمین، خانه‌‏اى شبیه و به اندازه آن بسازند، و دستور داد تا کسانی که در زمین هستند دور آن طواف کنند.
 

[1]. قطب الدین راوندی، سعید بن عبداللّٰه، فقه القرآن، محقق، مصحح، حسینی‌، سید احمد، ج ‏1، ص 292، قم،
کتابخانه آیة الله مرعشی نجفی، چاپ دوم، 1405ق.

ارسال شده توسط حیدر امیرپور در دوشنبه 8 تیر 1394 | نظرات ()

 

منبع: دفتر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) احکام روزه

تعداد بازدید:

ردار و شیرده

تاریخ انتشار : 1394/4/7
بازدید : 58
منبع: دفتر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) احکام روزه

سوال

زنى در دو سال متوالى در ماه مبارک رمضان حامله بوده و قدرت روزه گرفتن در آن ایام را نداشته است، ولى در حال حاضر توانایى روزه گرفتن را دارد، حکم او چیست؟ آیا کفّاره جمع بر او واجب است یا فقط قضاى آن را باید به‌جا آورد؟ تأخیر او در قضاى روزه چه حکمى دارد؟

پاسخ

اگر بر اثر عذر شرعى روزه ماه رمضان را نگرفته، فقط قضا بر او واجب است، و درصورتی که عذر او در خوردن روزه خوف از ضرر روزه بر جنین یا کودکش بوده، باید علاوه بر قضا، براى هر روز یک مدّ طعام به عنوان فدیه بپردازد، و اگر قضا را بعد از ماه رمضان تا ماه رمضان سال بعد، بدون عذر شرعى به تأخیر انداخته، فدیه دیگرى هم بر او واجب است یعنى باید براى هر روز یک مدّ طعام به فقیر بدهد.و در صورتی که عذر او خوف ضرر برای خودش بوده، حکم سایر موارد خوف ضرر را دارد که در صورت استمرار این خوف تا ماه رمضان سال بعد، قضا از وی ساقط است و فقط فدیه (یک مد طعام) بر او واجب است.

ارسال شده توسط حیدر امیرپور در دوشنبه 8 تیر 1394 | نظرات ()

 

حکم استعمال دخانیات در حال روزه چیست؟ / آیا سیگار کشیدن روزه را باطل می‌کند؟

تعداد بازدید:


کد خبر: 285361

احتیاط واجب آن است که روزه‌‏دار از دودهاى انواع دخانیات و نیز مواد مخدّرى که از راه بینى یا زیر زبان جذب مى‌‏شود خوددارى کند.

به گزارش پارس به نقل از فرهنگ نیوز یکی از مبطلات روزه رساندن غبار غلیظ به حلق است که نکات  مهم مربوط به این امر باطل کننده ی روزه در این جا بصورت سوال وجواب بیان شده است همچنین سوالی که خیلی از استفاده کنندگان سیگار در مورد استعمال آن میپرسند در مطلب زیر پاسخ داده شده است

روزه‌‌دار بنابر احتیاط واجب باید غبار غلیظ را ـ مانند غبارى که از جارو کردنِ زمین خاکى بر مى‌‌خیزد ـ فرو ندهد، همچنین دود سیگار و دیگر دخانیات بنابر احتیاط واجب روزه را باطل مى‌‌کند.

فرو بردن غبار براى روزه‌دار

سوال: من در معدن آهن کار مى‌‏کنم که طبیعت آن اقتضا مى‌‏کند هر روز داخل معدن شده و در آن کار کنم و هنگام استفاده از ابزار کار غبار وارد دهانم مى‌‏شود، بقیه ماه‌هاى سال هم به همین صورت بر من مى‌‏گذرد، تکلیف من چیست؟ آیا روزه من در این حالت صحیح است؟

جواب: فرو بردن غبار غلیظ هنگام روزه بنا بر احتیاط واجب موجب باطل شدن آن است و باید از آن پرهیز نمود، ولى مجرد داخل شدن غبار در دهان و بینى بدون این‌که به حلق برسد، روزه را باطل نمى‌‏کند.


روزه معتادین به سیگار

سوال: من معتاد به سیگار هستم و در ماه مبارک رمضان هر چه تلاش مى‌‏کنم که تندخو نباشم نمى‌‏توانم و همین باعث ناراحتى زیاد افراد خانواده‌‏ام شده است و خودم هم از وضعیت دشوارم رنج مى‌‏برم، تکلیف من چیست؟

جواب: روزه ماه مبارک رمضان بر شما واجب است و بنا بر احتیاط واجب جایز نیست در حال روزه سیگار بکشید، و نباید بدون دلیل با دیگران تند برخورد کنید.

سوال: آیا کسى که معتاد به سیگار است و باید در روز حتماً چند سیگار بکشد مى‌‌تواند روزه بگیرد و روزه او صحیح است؟

جواب: بنابر احتیاط واجب روزه‌‌دار باید از دود‌هاى انواع دخانیات خوددارى نماید و در صورت اضطرار وجوب روزه ساقط نیست.

استعمال دخانیات و مواد مخدر

سوال: حکم استعمال دخانیات مانند سیگار در حال روزه چیست؟

جواب: احتیاط واجب آن است که روزه‌‏دار از دودهاى انواع دخانیات و نیز مواد مخدّرى که از راه بینى یا زیر زبان جذب مى‌‏شود خوددارى کند.

استعمال «ناس» در حال روزه

سوال: آیا ماده «ناس» که از توتون و غیر آن ساخته مى‌‏شود و براى چند دقیقه زیر زبان گذاشته شده و سپس از دهان بیرون انداخته مى‌‏شود، مبطل روزه است یا خیر؟

جواب: احتیاط واجب آن است که روزه دار از انواع دخانیات و نیز مواد مخدّری که از راه بینی یا زیر زبان جذب می شود خودداری کند.

 

 مطابق با رساله ی اجوبه الاستفتاءات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای سوالات 148 الی 152

ارسال شده توسط حیدر امیرپور در دوشنبه 8 تیر 1394 | نظرات ()

 

امام باقر(ع) روزه چه کسانی را ناکامل می‌دانند

تعداد بازدید:

/۰۴/۰۸ ۱۰:۵۱:۳۰

کد خبر: 285362

امام باقرالعلوم(ع) روزه کسانی را که از امام(رهبر)، همسر و والدین خود نافرمانی کنند، ناکامل می‌دانند و همین امر نشان‌دهنده اهمیت مسائل اخلاقی در کنار رعایت موارد اعتقادی است.

به گزارش پارس به نقل از فارس فلسفه روزه گرفتن تنها به نخوردن و نیاشامیدن محدود نشده کما اینکه همه ما این نکته را می‌دانیم و بهترین کسانی را که در این جایگاه قرار دارند، ائمه اطهار (ع) به شمار می‌آوریم. امام باقر (ع) در حدیثی یکی از ارکان مهم اسلام را روزه به شمار می‌آورند.

در سیره امام باقر (ع) خطاب به یکی از یاران خود آمده است: ای جابر! کسی که وارد ماه رمضان شود و روزهایش را روزه و شبهایش را به دعا و نیایش سپری کند و نفس سرکش را از شهوات و زبانش را از محارم حفظ کند و چشمش را از حرام ببندد و اذیتش را از مردم باز دارد از گناهان و معاصی خویش خارج می‌شود مثل روزی که از مادر متولد شده و هیچ گناهی ندارد. جابر گفت: فدایت شوم، ما احسن هذا الحدیث؟! چه سخن زیبایی فرمودید! حضرت فرمود: «ما اشد هذا من الشرط!» او چه شرایط سخت و دشواری دارد.»
بنابراین همین حدیث به وضوح مشخص می‌کند که منظور از روزه گرفتن صرف جلوگیری نفس از خوردن و آشامیدن نیست بلکه باید همه چیز را در این ماه در حوزه نفسانیات کنترل کرد.

امام (ع) در جای دیگری می‌فرمایند: لِکلِّ شَیءٍ رَبِیعٌ، وَ رَبِیعُ القُرآنِ شَهرُ رَمَضَانَ: هر چیزی بهاری دارد و بهار قرآن ماه رمضان است.
همچنین امام باقر (ع) درباره کسانی که روزه‌شان کامل ادا نمی‌شود، می‌فرمایند: لاصیام لمن عصی الامام و لا صیام لعبد ابق حتی یرجع و لا صیام لامراة ناشزة حتی تتوب و لاصیام لولد عاق حتی یبر: روزه این افراد کامل نیست: 1) کسی که امام (رهبر) را نافرمانی کند. 2) بنده فراری تا زمانی که برگردد. 3) زنی که اطاعت شوهر نکرده تا اینکه توبه کند. 4) فرزندی که نافرمان شده تا اینکه فرمانبردار شود.

 

*منابع:

-بحار الانوار ج 93
- جهاد با نفس، ح 205، وسائل الشیعه آل البیت، شیخ حر عاملی ج15

-کافی(ط-الاسلامیه)ج 4 ، ص 62

-دعائم الاسلام ج1

ارسال شده توسط حیدر امیرپور در دوشنبه 8 تیر 1394 | نظرات ()

 

دکتر روحانی در ضیافت افطار با خادمان قرآن و ذاکرین اهل بیت

تعداد بازدید:

لی

ارسال شده توسط حیدر امیرپور در دوشنبه 8 تیر 1394 | نظرات () ادامه مطلب

 

اگر من گناه کردم و راحت بودم آخر چه بلایی بر سرم می آید؟!

تعداد بازدید:

به گزارش پارس به نقل از پایگاه حجت الاسلام و المسلمین جاودان اگر من گناه کردم و راحت بودم و بعد از گناهم هم باز هم راحت بودم و هیچ دغدغه خاطری ندارم، اولا این خیلی مشکل است. معلوم نیست اصلا چیزی از ایمان برای این آدم مانده باشد.

أعوذ باللهِ من الشَّیطانِ الرَّجیم. بسم اللهِ الرَّحمن الرَّحیم. الحَمدُ للهِ رَبِّ العالمین وَ لا حَولَ وَ لا قوَة إلا بالله العَلیِّ العَظیم وَ الصَّلاة وَ السَّلام عَلی سَیِّدِنا وَ نبیِّنا خاتم الأنبیاء وَ المُرسَلین أبِی القاسِم مُحمَّد وَ عَلی آلِهِ الطیِبینَ الطاهِرینَ المَعصومین سِیَّما بَقیة اللهِ فِی الأرَضین أرواحُنا وَ أرواحُ العالمینَ لِترابِ مَقدَمِهِ الفِداء وَ لعنة الله عَلی أعدائِهم أجمَعین إلی یَوم الدّین
روایت از حضرت صادق

ارسال شده توسط حیدر امیرپور در دوشنبه 8 تیر 1394 | نظرات () ادامه مطلب

 

نگاهی متفاوت به شبهات وارده در خصوص خمس چرا شیعه بر خلاف شأن نزول آیه خمس عمل می کند؟

تعداد بازدید:

X

http://www.taraznews.com/sites/default/files/pictures/%D8%AA%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%BA%20%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D9%85.gif

تراز: با توجه به مقدمه فوق شخص پیامبر اكرم (ص) و اوصیای آن حضرت می توانند حكم به وجوب یا حرمت موضوعی کنند هرچند که آن موضوع در قرآن نیامده باشد.
نگاهی متفاوت به شبهات وارده در خصوص خمس

چرا شیعه بر خلاف شأن نزول آیه خمس عمل می کند؟

تراز: با توجه به مقدمه فوق شخص پیامبر اكرم (ص) و اوصیای آن حضرت می توانند حكم به وجوب یا حرمت موضوعی کنند هرچند که آن موضوع در قرآن نیامده باشد.

پ


ارسال شده توسط حیدر امیرپور در یکشنبه 7 تیر 1394 | نظرات () ادامه مطلب

 

آخرین مطالب

شب سیزدهم ماه مبارک رمضان - حسینیه دلریش - تیر 94 پای منبر ولی/ چهار عنصر بسیار مهم اعمال ماه رمضان حدیث روز / نشانه های منافق حکمت روز / نعمت ها را ا خود دور نسازید در گفتگو اختصاصی وارث با حضرت حجت الاسلام صدیقی بر اساس شناسنامه ای که قرآن صادر کرده، حضرت خدیجه ام المومنین(ع) است! مقامی که حضرت خدیجه کبری (س) به آن دست یافت ! با سخنرانی حجت الاسلام ماندگاری و مناجات خوانی حاج علی قربانی برگزار شد+ گزارش تصویری خلاصه پرسش امام علی(ع) در برخورد با فتنه خوارج از چه رویکردهایی بهره جستند؟ آیا در بهشت نیز قبله‌ای وجود دارد که بهشتیان به سمت آن عبادت کنند؟ منبع: دفتر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) احکام روزه حکم استعمال دخانیات در حال روزه چیست؟ / آیا سیگار کشیدن روزه را باطل می‌کند؟ امام باقر(ع) روزه چه کسانی را ناکامل می‌دانند دکتر روحانی در ضیافت افطار با خادمان قرآن و ذاکرین اهل بیت اگر من گناه کردم و راحت بودم آخر چه بلایی بر سرم می آید؟! نگاهی متفاوت به شبهات وارده در خصوص خمس چرا شیعه بر خلاف شأن نزول آیه خمس عمل می کند؟ لیست آخرین مطالب

درباره وبلاگ

باسلام خدمت عزیزان وبلاگ هیئت سرابی های مقیم مرکز (جوادیه)درجهت معرفی این هیئت قدیمی درتهران ایجادشده است.
این هیئت در سال 1337با همت افرادی چون مرحو مان حاج اسماعیل امیرزاده حاج جلیل مردانی محمد حامدی حاج یوسف تارقلی زاده محمد طلوعی و........تاسیس شد که اوایل بصورت هفتگی در منزل هریک از افراد برگزار میشد چندسالی در منزل مرحوم طلوعی وبعد حدو 12سال در منزل مرحوم یوسف تارقلی زاده برپابود وحدودا از سال 49به مسجد سرابیان واقع در ده متری دوم جوادیه کوچه شهید نایینی که به همت اعضا هیئت وکمک مرحوم حاج عباس امن زاده ساخته شد منتقل یافته است
لذا از کلیه کسانیکه در ارتباط با این هیئت اطلاعات ویا عکس دارند استدعا میشود برای ثبت در این وبلاک با اینجانب همکاری فرمایند شماره تماس 09192238407
التماس دعا
حیدر امیرپور

پروفایل مدیر وبلاگ

آمار وبلاگ

بازدید کل :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :